W poniedziałkowe popołudnie przedstawiciele OPEC GRUDZIĄDZ poprowadzili wykład dla seniorów z Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy, podczas którego przedstawili szczegóły dotyczące inwestycji ITPO dla Grudziądza.

Zainteresowanych tematem było bardzo dużo, za co serdecznie dziękujemy. Kolejne spotkanie to dowód na to, że ta inwestycja interesuje mieszkańców miasta i okolic, gdyż jest związana z gospodarką odpadami, energią i ochroną środowiska.

Spotkanie poprowadzili: Martyna Balcerowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, oraz Przemysław Moczyński, kierownik Laboratorium i pełnomocnik Zarządu ds. ITPO. Oboje przedstawili argumenty przemawiające za realizacją ITPO dla Grudziądza, rozwiali pojawiające się wątpliwości i uświadomili słuchaczom, jak ważne są tego typu instalacje. Do najważniejszych kwestii, jakie poruszyli, należą te dotyczące wpływu ITPO na otaczające środowisko, poprawienia funkcjonowania lokalnej gospodarki odpadowej w obliczu rosnących kosztów czy zaawansowania technologicznego, jakie jest wymagane w tym i podobnych projektach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i aktywny udział.

Zachęcamy do obserwowania profilu ITPO dla Grudziądza, na którym publikujemy aktualne informacje i informujemy o kolejnych spotkaniach.